مرجع مقالات عقیق و فیروزه مرجع مقالات عقیق و فیروزه .

مرجع مقالات عقیق و فیروزه

ویژگی های یاقوت قرمز

انگشتر عقیق


رنگ قرمز‌رنگ یاقوت‌ سرخ ، سمبل علاقه ، مرزو بوم پرستی ، خشم و رنگ آیتم عشق و علاقه کودک ها پرخاشگر میباشد .
این سنگ در اروپا در آخرها قرن ها وسطی ، سنگ گزینه عشق کشیشان بوده آن را روی انگشتر می گذاشتند و می گفتند از فردوس آمده میباشد .
« یاقوت» میان سنگ های قرمز‌رنگ بیشترین خواستار را داراست و باارزش ترین میباشد . بعداز الماس ، یاقوت قرمز‌رنگ دشوار ترین کانی به حساب آورده می شود و در سایزهای فراتر از پنج قیراط ، از الماس ارزشمند خیس میباشد . میان جواهرات به « فرمان روا سنگ ها » آوازه دارااست .
یونانیان باور داشتند که‌این سنگ به صاحبش نیروهای خاصی از گزاره تن درستی علم ، گنج و پیروزی در عشق و علاقه میدهد و چنانچه سربازی آن را با خویش داشته باشد ناکامی ناپذیر میشود .
امروزه ذخایر یاقوت در برمه ، تایلند ، سریلانکا و تانزانیا و معدن جدیدی در ماداگاسکار موجود است . یاقوت های قرمز‌رنگ را در مملکت سازنده تراش میدهند .
درشت ترین یاقوت قرمز‌رنگ قابل تراش که یافت گردیده 400 قیراط وزن داراست و در مملکت برمه کشف شده‌است .
یکی درشت ترین یاقوت های قرمز رنگ معروف عالم « یاقوت قرمز‌رنگ ادوارد» میباشد با وزن 167 قیراط که اینک درموزه علم ها طبیعی لندن قراردارد . یاقوت‌ سرخ (یاقوت قرمز رنگ) ریوز «REVEES» با وزن 138 قیراط در آمریکا امریکا و یاقوت قرمز رنگ لانگ استار (LONG STAR» با وزن 100 قیراط در موزه علم ها طبیعی نیویورک نیز از مشهور ترین یاقوت ها می‌باشند . دیدنی ترین یاقوت قرمز رنگ ، یاقوتی با اسم « صلح و دوستی » به وزن 43 قیراط میباشد .
که زیرا مورخ کشف آن در سال 1919 میلادی هم‌زمان با آخر یافتن نبرد جهانی نخستین بوده ، آن را به‌این اسم خوانده اند .
نکته دیدنی در زمینه‌ی یاقوت ، خاصیت درمانی آن برای جسم و سرازیر میباشد . از این سنگ برای بیماری های قلبی تهیه جریان خون و تقویت غده فوق همگی استعمال میگردد. « یاقوت » فشار خون زیر را ارتقاء میدهد . و شرایط ضعف و ناتوانی را از در میان می‌برد . بصیرت را تقویت می‌کند و جریان خون را در حیطه دیده ها به گردش می اندازد.
برای کسب داده ها تخصصی و تکمیلی به کاغذ و آلبوم عکس این فلز به برگه یاقوت‌ سرخ رجوع‌نمایید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۶:۲۲ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

راه های تشخیص یاقوت سرخ اصل از تقلبی

انگشتر عقیق


در موقعیت کلی کلیه سنگ های و جواهرات قیمتی دارنده مثال شبیه و تقلبی می باشند که به مراتب قیمتی کمتر از مثال حقیقی و واقعی دارا هستند یاقوت سبز نیز از این زمینه جدا نیست به همین عامل طرز آشنایی یاقوت اصل از تقلبی یکی مهم ترین کارهایی میباشد که در خرید جواهرات یاقوت می بایست همواره مد حیث قرار اعطا کرد که در نصیب تحت به سه طریق برای آشنایی یاقوت اصل از تقلبی میپردازیم.

 

1. رنگ و درخشش

یک کدام از رویکرد های آشنایی یاقوت اصل از تقلبی رنگ آنان می‌باشد. یاقوت های اصل در مقابل فروغ و روشنایی لامپ براق و واضح میباشند و سنگ های تقلبی اکثر اوقات به طور کدر می‌باشند. در شرایطی که سنگ جواهری مایل به قرمز رنگ تیره باشد احتمال داراست که سنگ گارنت باشد. رنگ اثبات و قرمز‌رنگ یاقوت را در همگی جای سنگ بازبینی فرمایید و در شرایطی که نقاطی را پیدا کردید که خراش خورده و رنگ دیگر دارا هستند مشخص و معلوم کننده تقلبی بودن یاقوت میباشد. 

2. سنگ یاقوت سرخ را با یک شیشه قرمز رنگ مقایسه نمایید.

سنگ های قیمتی و دیگر گونه های یاقوت ها را با به کارگیری از شیشه جعل می‌نمایند. درصورتی که شیشه و سنگ مشابه هم بودند می‌توانید پی ببرید که سنگ جعلی میباشد. 

3. عملکرد فرمائید سطح یاقوت را خراش دهید.

سنگ های قیمتی دارنده سکو مشقت بالایی می باشند و همان گونه که در نصیب بالا اشاره کردیم تنها الماس و یک سنگ دیگر میتوانند یاقوت را خراش دهند از همین رو هر جسم و شی به غیر از مورد ها بیان شده درصورتی که بتواند یاقوت را خراش دهد نشان دهنده تقلبی بودن سنک میباشد.

نکته قابل توجه: سنگ های جعلی یاقوت اکثر اوقات توسط سنگ های نادر بها خیس نظیر گارنت، تورمالین، شیشه و سنگ های کامپوزیتی جعل میگردند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۷:۲۴ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

خواص درمانی رنگهای مختلف سنگ ها

انگشتر عقیق
مضمون‌ کلاسیک و باستانی دانش سنگ درمانی در انرژی رنگها پنهان میباشد که امروزه به اسم رنگ درمانی نیز (Color Therapy) شناخته می‌شود. بمنظور فهم و شعور بهتر مضمون‌ رنگها می بایست به تئوریهای نجوم در بعدازظهر باستان دقت کنیم. آدم از دیر گشوده معتقد بوده میباشد که سیارات و ستاره ها منابع انرژی نورانی میباشند.

در قبل هفت ستاره و سیاره در منظومه خورشیدی گزینه اعتنا انسان بوده اند. این سیارات و ستاره ها عبارتند از خورشید، ماه، مشتری، عطارد، زهره، زحل و مریخ که هریک بعنوان یک مرجع روشنایی با شدت و رنگ منحصر به فرد به خویش شناخته میشدند. به عنوان مثال خورشید رنگ قرمز رنگ و گرم منتشر مینماید در حالیکه ماه نوری سرد و سپید از خویش می‌تابد. به همین ترتیب زحل نوروروشنایی آبی‌رنگ، مریخ فروغ نارنجی رنگ و عطارد نوری سبز رنگ را از خویش منتشر مینمایند. تمام این نورها در منظومه خورشیدی منتشر گردیده و روشنایی سپید را تشکیل می‌دهند. براین اساس زمین ما بعنوان بخشی از منظومه شمسی تمام این رنگها را در قالب رنگ سپید که ترکیبی از هفت رنگ اساس میباشد اخذ می کند.

فعلا می‌دانیم که روشنایی سپید خورشید از هفت رنگ درست شده میباشد که با یک منشور قابل تجزیه و مشاهده میباشد. هفت رنگ قرمز‌رنگ، زردرنگ، سبز، آبی‌رنگ، بنفش، نیلی و نارنجی رنگ با ارتفاع موجها و فرکانسهای متفاوت دارنده اثرات خاصی بر تن آدم میباشند. بعضی از موردها اثرگذاری رنگها بر ذهن، روح و تن آدم بشرح ذیل میباشد:

رنگ قرمز‌رنگ:رنگ قرمز رنگ شجاعت، اعتماد‌به‌نفس، گردش خون و زنده دلی را در آدم تقویت کرده و نادر خونی را کاهش می دهد. ارتفاع موج رنگ قرمز‌رنگ سبب به ساخت ویتامین B12 در تن بشر می‌شود.
زرد رنگ:انرژی زردرنگ دلیل در تولید کارایی بلند، علم و معرفت، دانش و اطمینان در آدم میباشد. این رنگ سعی سیستم عصبی، ایرادات پوستی و سیستم گوارش را بهبود می‌بخشد. این رنگ بر مغز، جگر، طحال، تمامی و یاد اثر مثبت نهاده و نقش مهمی در ایجاد ویتامین A داراست.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۱:۵۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

معرفی نگین عقیق از دیدگاه ائمه اطهار

انگشتر عقیق


شخصی را نزد پادشاهی به علت ارتکاب جرمی می بردند امام درستگو (علیه السلام) فرمودند: انگشتری با سنگ عقیق به او برسانند، انگشتر به شخص رسید و آیتم هیچ گزندی قرار نگرفت.
یا آنکه فردی نزد فرستاده اکرم (ص) آمد و گلایه و شیون نمود که دزدی در مسیر اموالش را ربوده است، حضرت فرمودند: چرا انگشتر عقیق به همراه نداشتی (به این دلیل که) آن آدمی را از هر شری نگاه می دارااست.
همچنین روایت شده است که کسی را از مقابل حضرت امام باقر (علیه السلام) عبور دادند که تازیانه فراوان خورده بود. امام فرمودند: انگشتر عقیقش کجاست؟ در حالتی‌که انگشتر عقیق یاور او می بود اورا تازیانه نمی زدند.
قیمت نگین عقیق به خصوص عقیق زردی که منقش به طلسم شرف شمس باشد را نمی توان در یکسری واژه و کلمه یا پاراگراف بیان نمود، پیغمبران و ائمه اطهار (علیهم السلام) بر سنگهای زینتی دیرین مهر تایید زده اند اما نه به دلیل اینکه اثرات جادویی دارند، بلکه عقیق زرد رنگ هرچه که باشد تعیین شده است و برای صاحبش اثرات زیادی از قبیل فتح مبارزه ها و دفع بلایا و غیره دارااست و نکته آیتم دقت این است که اثرات این سنگ ها ذاتی نیست بلکه از جانب پروردگار متعال می باشد. پس اگر شخصی اثر آن سنگی را که همراهش دارد، ذاتی و مستقل از پروردگار بداند به خداوندگار عالم مشرک شده است.

 

 

معرفی نگین عقیق از بینش ائمه اطهار
امام باقر (علیه السلام) به یکی‌از اصحاب فرمودند:
هریک از گونه های سنگ های عقیقی که می خواهید چه عقیق رنگ زرد چه سرخ و چه سفید هر سه این ها سه کوه در پردیس اند، هر شخص یکی از این ها را در چنگ داشته باشد شیعه آل محمد محسوب میشود.
سپس فرمودند، چیزی به غیر نه نخواهد روئت کرد و روزی او وسعت مییابد و از همگی گونه های بلایا محفوظ می ماند و مصون می باشد از ظلم و سیرتکامل پادشاهان و از هیچ انسانی نخواهد هراسید.
امام موسی کاظم (ع) در حدیثی فرمودند که انگشتر عقیق زرد در دست کنید که موجب آسانی است و در آن هیچ دشواری نباشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۶:۴۸ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

عقیق پارچینی

انگشتر عقیق


عقیق برشی

عقیق پارچینی. عقیق هایی که در اثر عامل ها مکانیکی صورت نامنظم و کناره دار به خویش گرفته. ملات این سیرتکامل سنگها از مال خویش عقیق میباشد.

عقیق پارچینی

عقیق موزائیکی. سیرتکامل ای عقیق مکزیکی که از تکه های خرد گردیده (برشی) پدید آمده ملات عقیقی آن را به هم چسبانیده.

عقیق پرمانند

کلسدون زردرنگ، صورتی، نخودی، خاکستری . سپید شیری نصفه واضح تا کدر با درونگیر های لبریز مانند قهوه ای، نارنجی رنگ و سیاه. در بروستر تکزاس واروگون ایالات متحده پیدا می‌شود.

عقیق پنده ای

عقیق منقوط. عقیق مطبق. عقیق رویکرد روش. عقیق خال دار.

۱_ عقیق سپید یا این که خاکستری که از لکه هایی که از اکسید آهن، کرم و یا این که منگنز به رنگ سرخ هم زیرا باطن گیر و رنگین در آن پدید می‌آید و در روی کانی مانند خال به چشم می‌خورد.

۲_ کلسدون و یا این که عقیق خاکستری با لکه های رنگین.

عقیق پیکره ای

عقیقی که باطن گیر های آن دارنده صورت های متعدد و پیکره ای میباشد.

عقیق تکزاسی

عقیقی که در رودخانه پکوس تکزاس پیدا می‌گردد.

عقیق تیغه ای

عقیق هندی با تیغه های نازک.

عقیق جای نگاری

عقیق نقشه ای. عقیق توپوگرافیک. عقیقی که درونگیرهای آن صورت نقشه های هندسی زمین شناسی به سنگ داده، با خطوط موضعی یا این که تراز٫

عقیق منظره

عقیق چشم انداز ای. نوعی کلسدون خاکستری تا سپید با درونگیرهای نامنظم از کالا اکسید منگنز، آهن و جز آن که صورت مناظر طبیعی مانند بیشه و جز آن را به کانی داده.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۸:۴۸ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

شستشو جواهرات با دستگاه اولتراسونیک

انگشتر عقیق


خیر صرفا به کار گیری همیشگی جواهرات عمل اشتباهی میباشد، بلکه شما می بایست در قوانینی یگانه مانند گرمابه کردن یا این که شنا کردن در دریا و استخر نیز آنها‌را در بیاورید. آب ماده ای میباشد ساینده. تا به درحال حاضر به سنگ هایی که در مسیر رودخانه قرار گرفته اند، توجه نموده اید؟ آب به مرور روزگار سطح تمام آنها‌را صاف و صیقلی می نماید. همین واقعه قادر است راجع به جواهرات شما هم چهره دهد چنانچه آن‌ها را مدام در گرمابه یا این که هنگام شنا به یار داشته باشید. به این ترتیب چنانچه میخواهید که قدمت جواهرات تان بالا رود، آن‌ها را در معرض مایعات قرار ندهید.در‌صورتی‌که می‌خواهید که قدمت جواهرات تان بالا رود، آنان‌را در معرض مایعات قرار ندهید

۳٫ نگهداشتن جواهرات در مکان های متعدد
جواهرات خویش را کجا نگه می‌دارید؟ صد رد صد برای شما هم بارها پیش آمده که آن‌ها‌را گم نمائید یا این که حتی ندانید کجا نهفته شان نموده اید. البته چرا این واقعه می افتد؟ چرا‌که شما جواهرات خویش را در جاهای گوناگون نگه می‌دارید و هر توشه یادتان می رود کجا دنبال شان بگردید. در حالتی‌که می‌خواهید از این سردرگمی رها گردید، همانگونه که برای کفش ها یا این که کلیدهایتان جای به سری دارید، تمام جواهرات خویش را هم در یک جای به خصوص و امن قرار دهید.تمام جواهرات خویش را هم در یک جای به خصوص و امن قرار دهید

۴٫ قرار دادن جواهرات در معرض رویت کرد
بهتر میباشد جواهرات خویش را از جلوی دیده به دور نگهدارید و آن‌ها را در جایی امن مخفی فرمائید. دراین‌صورت بخت دزدها در پیدا کردنشان کمتر خواهد شد. می باشند اشخاصی که خودشان هم فراموش می‌نمایند جواهرات خویش را در کجا نهفته کرده اند. در صورتیکه شما هم جزو به عبارتی گونه می باشید، بهتر میباشد در این باره اعتنا بیشتری به خرج دهید. برای مثال مکان آن را در جایی یادداشت فرمائید یا این که با یکی‌از دیگر از اعضای خانواده تان بین بگذارید تا در فیس آلزامیر، به بن بست نخورید.جواهرات خویش را در جایی امن و بدور از دیده قرار بدهید

 

۵٫ شستشو جواهرات با دستگاه اولتراسونیک
دستگاه اولتراسونیک برای شستن جواهرات خوب میباشد ولی بایستی حواس تان باشد که هر نوع جواهری را در آن قرار ندهید. مثلا از گذاشتن مروارید، زمرد، اپال، مرجان در آن به شدت دوری کنید.بایستی حواس تان باشد که برای شستن هر دسته جواهری از دستگاه اولتراسونیک به کار گیری نکنید

 

۶٫ غوطه ور کردن جواهرات در مواد شستشو به برهه زمانی زیاد
این که جواهرات خویش را هر یک سری وقت یک توشه در ماده های شوینده قرار دهید، خوب میباشد ولی حواستان باشد که مقطع زمانه این عمل خیلی زیاد نباشد چون احتمال این که جواهرات نقره ای شما سیاه و طلاهایتان تغییر و تحول رنگ دهد، زیاد میباشد.برای شستن جواهرات خویش آنان‌را به دوران زیاد در ماده های شوینده قرار ندهید

 

۷٫ فشار آوردن به سنگ انگشتر برای خارج آوردن از انگشت
شاید تا به درحال حاضر دقت نکرده باشید ولی گذاشتن و در آوردن انگشتر هم رسمی دارااست. اکثری از اشخاص، به خصوص آنهایی که انگشتر برای دست هایشان یه خرده تنگ میباشد، هنگام در آوردن انگشتر، به سنگ آن فشار میاورند. این عمل به مرور دوران به انگشتر جراحت میرساند و موجب میگردد که سنگ آن شل و ول و حتی از انگشتر جداگانه شود. پس حواستان باشد که انگشتر خویش را از دو طرف سنگ آن بگیرید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۶:۵۸ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

تکسیر یا شکستن عقیق یمن

انگشتر عقیق


درین مرحله هنرمند کهن یمن با گونه های چکش های فولادی که سرهای گوناگون دارااست مثل راز کلاغی، رمز تبری، سرمنقاری سنگ را میشکند و از خاک ها و یا این که موادسازنده دیگر غیر عقیق، گوهر را منزه می گرداند.


مرحله چهارم: تراش

درین مرحله سنگ های عقیق با یک سنگ کوه محکم بنام سنگ تراش تراشیده می‌گردد تا فرم اول گوهر صورت گیرد.

درین مرحله هنرمند سنگ تراش یمنی عقیق را بر روی یکی چوب جسبانده و منجر عقیق را روی سنگ سفت و مشقت بار دیگری برای تراش دادن آن میکشد.

ولی هنگام انجام این کار، آب بر روی عقیق و سنگ می ریزد تا تحت عنوان ماده خنک کننده درین پروسه به عمل آید.

مرحله پنجم: قابل انعطاف کردن یا این که خش گیری

درین مرحله سنگ عقیق بر روی سنگ گرانیتی ساییده می‌شود تا همگی خش های جانور بر روی آن گرفته شود. با این پروسه اصطلاحا تراش ثبتی قدیم بر روی عقیق نقش می بندد به‌این چهره تاجران و فروشندگان دیرین سنگ عقیق از روی تراش سنگ ها، سنگ عقیق یمن را می شناختند.

مرحله پایان: پولیش سنگ


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۱:۲۷ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

خواص انگشتر عقیق

انگشتر عقیق


انگشتر عقیق در مقابل نوروفروغ اشکالی همچون حباب یا این که کندوی زنبور از خویش نشان می دهد. انگشتر عقیق برای والا، شادابی و متانت روح و همینطور بر طرف شدن ناراحتی و غصه و اندوه‌های روحی بسیار اثرگذار میباشد. در قبلی بخش اعظمی از ائمه معصومین (ع) از انگشتر عقیق به کار گیری نموده و بر خاصیت و اهمیت انگشتر عقیق در گشایش روزی و دفع بلایا تاکید می‌نمودند.

عقیق سنگی بسیار پربرکت و سرشار از خاصیت می باشد که در احادیث متعددی بر اهمیت آن تاکید شده‌است. عقیق در رنگ‌های قرمز‌رنگ، رنگ زرد، خاکستری مایل به آبی رنگ و سپید یافت می گردد. هم چنین سنگ‌هایی موجود است که به سبب ساز شباهت ساختاری و فیزیکی در تجارت آنان‌را جزء خانواده عقیق محسوب می نمایند مانند عقیق سلیمانی یا این که چشمی (باباقوری)، عقیق شجری، عقیق خزه ای.

سنگ عقیق در مرزو بوم‌هایی هم، زیرا یمن، هندوستان، کشور‌ایران، چین در رنگ‌های قرمز رنگ، زردرنگ و سپید یافت می گردد.

طریق‌های تشخیص انگشتر عقیق اصل با گونه بدل

• انگشتر عقیق را با حریق نمی‌اقتدار سوزاند.

• سنگ عقیق روی شیشه خط می‌اندازد.

• انگشتر عقیق در مقابل نور و روشنایی اشکالی همچون حباب یا این که کندوی زنبور از خویش نشان می دهد.

• شی نوک تیز روی انگشتر عقیق اثری ندارد و ردی نمی‌اندازد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۲:۳۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

بهترین معادن عقیق ایران

انگشتر
عقیق

مجموعاَ منابع این سنگ روی کره زمین دوچندان میباشد، اما یک کدام از کشورهایی که بالاترین اندازه منابع این گوهر در رنگ ها و طرح های متفاوت در آن موجود هست  انگشتر عقیق کشور‌ایران میباشد . شهرستان نمین که در اردبیل قراردارد از پاراگراف مطرح ترین معادن این کانی در عالم می باشد . همینطور در خراسان و اطراف شهر مشهد مقدس نیز فراوان کوه ها و معادن بی نیاز یافت می شود . این سنگ های قیمتی و تزییتی در کشورهای دیگری چون یمن، هندوستان، کشور‌ایران، چین جان دار است . معادن عقیق مرزوبوم یمن در حیطه جنوبی شهر صنعا قرار دارد که به نظر دینی این سنگ پر خاصیت ترین است .

 

خط مش تشخیص سنگ عقیق اصلی

عادی ترین طرز برای تشخیص این قضیه مراجعه به کارشناسان این حوزه می‌باشد ولی مدام متخصص سنگ ‌شناسی در دسترس ما وجود ندارد در پی این متن شیوه هایی که می‌گردد نگین اصل را از تقبلی تشخیص بخشید، متن ‌ایم . امید واریم که برایتان اثرگذار واقع شود و بتوانید با خرید سنگ اصلی از خواص عقیق برخوردار گردید .

– معمولا سنگ های تقلبی سبک تر از سنگ های اصلی می‌باشند . همینطور در صورتیکه نگین انگشتر یا این که این که گردنبندی که خریده اید با یک ضربه کوچک خراش برداشته، متأسفانه احتمال تقلبی ‌بودن آن موجود است . در شرایطی که موقع خرید، فروشنده بیشتراز حد معمول با ظرافت و آلرژی نسبت به سنگی که به شما نشان می ‌‌دهد واکنش کرد، همین مسائل هشدار نیکی برای دقت طولانی تر شما میباشد .

واحد سنجش شفافیت به واحد سنجش شفافیت سنگ دقت فرمایید . واحد سنجش شفافیت جور طبیعی آن به خیر و خوبی و نیکی نوع مصنوعی وجود ندارد . عقیق طبیعی از یه خرده سرو صدا و بی نظمی در شفافیت برخوردار است و بعضی می‌قدرت درون آن خطوط و ابرهایی روئت کرد، در حالی که در مدل مصنوعی و تصنعی و مصنوعی از شفافیت دوچندان خوبی برخوردار بوده که مانند شفافیت ظروف شیشه ‌ای می ‌باشد . البته با اینوجود باید دقت داشت که سنگی که هم ارگانیک باشد و هم فراوان صاف باشد جان دار می‌باشد و مضاعف نیز با قیمت هست .


برچسب: انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۵:۵۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

تشخیص بهسازی یاقوت

درود به یوزرها گرامی .در ادامه درخواست عزیزان خوب جهت تشخیص نخستین زمینه ها بهسازی تعدادی جور سنگ از گروه کروندوم . از جمله یاقوت قرمز رنگ مطالبی جهت علاقمندان توضیح می ‌دهم . از آنجایی که در بازار سنگهای رنگی در جمهوری اسلامی ایران تنوع و تجارت بزرگی نمی‌باشد بیش تر حجم اینگونه گوهرها از گونه های کروندوم میباشد که یاقوت از مهم‌ترین آن‌ها می باشد . به همین ادله معدود رونق بودن این تجارت معمولا یاقوت  انگشتر عقیق های ممتاز و کیفیت بالا راهی به این بازار ندارند و بیش تر یکسری گونه یاقوت معدنی عادی قابل تهیه و تنظیم و تهیه و تنظیم می‌باشد . در این بخش به بخش بزرگی از اینگونه یاقوت که در معرض بهسازی قرار می گیرند .که در ترازو متعددی در بازار خریدوفروش می گردند و به جهت بهسازی شدن دیگر در ستون جواهر حقیقی و حقیقی و واقعی قرارنمیگیرند و می بایست در موقع خرید می بایست آن ها را کنار گذاشت . این سنگها در سه رنگ طولانی تر وجود داردند .مشتمل بر قرمز رنگ رنگ و زرد رنگ و آبی رنگ . اولی آیتم رنگ قرمز رنگ رنگ میباشد . این سنگها کروندمهای بد رنگ و نامناسبی میباشند که با پروسه Treated قرار می گیرند تا پر رنگتر و خوشگل تر دیده شوند که دربرگیرنده دو گزینه Glass filed وberyllium از معروفترین آن ها می باشند . در قضیه ی اول از دو طرز به کارگیری می گردد dyde شدن و راه و روش Difussion که با به عمل گیری از برخی اقسام یگانه شیشه که وارد یاقوت می گردند انجام قبول می کند . بعداز اتمام این طریق یاقوت زیباتر به حیث می رسد . طریقه تشخیص که برای شما هم قابل انجام باشد بدین صورت که توضیح می ‌دهم می توانید انجام دهید . برای این مراد باید از میکروسکوپ یا این که لوپ مطلوب به کارگیری کنید . در حالتی‌که از لوپ استفاده میکنید نیاز به چراغ با نور و روشنایی سفید دارید . و می بایست نور و روشنایی و نور و روشنایی کافی باشد و از پایین به سنگ تابیده شود تا باطن یاقوت تماما نمایان گردد بعد از تهیه و تنظیم مناسب فوکوس به روی سنگ نگاه کنید معمولا یاقوتهای Glass filed گردیده دارای ترکهای ریز اما متعددی در تراز سنگ می‌شوند مانند عکس پیوست این مطلب . آن‌گاه باطن سنگ را برسی فرمایید . در اینگونه یاقوت چندین پدیده غیر معمول را میبینید نخستین آنکه نقاط قرمز رنگ غیر وابسته از هم به چشم میخورد .

 


برچسب: انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۲:۰۲ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)